До берегів Австралії пливе величезний айсберг Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.12.2009 14:15 · Розділ: Екологія

Величезний айсберг, який за розмірами вдвічі перевищує острів Гонконг, пливе до Австралії. Крижана брила довжиною 19 км і площею 140 кв. км знаходиться на відстані 1 700 км від південної частини континенту. Австралійський гляціолог, Ніл Янг з Центру досліджень антарктичного клімату та екосистем запевняє, що такі величезні айсберги не зустрічалися в цьому районі з XIX століття, коли по торгових шляхах між Австралією і Британією курсували кліпери.

Айзберг фото якого знято з супутника. Фото взято з сайту newsland.ru
Айзберг фото якого знято з супутника. Фото взято з сайту newsland.ru

За словами Янга, величезний айсберг, відколовшись від антарктичного крижаного щита близько десяти років тому, повільно рухався навколо крижаного континенту, перш ніж відправитися на північ. Вчений упевнений, що спочатку площа айсберга становила близько 400 кв. км, потім він розпався на дві частини, одна з яких рухається в напрямку Західної Австралії.

Суперайсберг було виявлено після того, як трохи на схід, поблизу острова Маккуорі, вчені помітили кілька великих і сотню дрібних крижаних брил, що рухаються до Нової Зеландії.

Ніл Янг характеризує величезний айсберг словом «незвичайний», але зазначає, що брили таких розмірів будуть зустрічатися все частіше, якщо температура океанських вод буде і надалі підвищуватися внаслідок глобального потепління.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу