Toyota IQ – автомобіль для міста Автор: Andriy · Опубліковано: 19.12.2009 16:02 · Розділ: Авто-мото

Toyota IQ - це компактний та маневрений міський автомобіль з посадковою формулою 3+1. Його призначення – спритно переміщуватись із ряду в ряд у щільному потоці транспорту, їздити по вузеньких вулицях і втискуватися між припаркованими автомобілями. Концептуальну версію IQ показали у вересні 2007-го року на Франкфуртському автомобільному салоні. Ще там почали його завзято порівнювали зі знаменитим Smart.

Японський «малюк» IQ. Фото взято з сайту auto.mail.ru
Японський «малюк» IQ. Фото взято з сайту auto.mail.ru

Японці звісно від споріднення з європейським Смартом відхрещуються. Звичайно, за компонуванням і пропорцій вони дуже схожі, але це ні про що не говорить. IQ на цілих півметра довший і ширший. До того ж на відміну від Смарта він може взяти на борт не двох пасажирів, а чотирьох. Хоча за умови, що одна з них буде дитина.

Салон у автомобілz асиметричний, справа в ньому місця трохи більше, ніж ліворуч. Це повязано з бажанням вивільнити простір для пасажирів, що там сидітимуть. За водієм, якщо він не маленького зросту, зможуть сісти тільки діти. В крайньому випадку, це місце можна використовувати для перевезення багажу. Адже у багажник IQ зможе увійти лише аптечка, вогнегасник, трос і сумка з ноутбуком.

Вигляд салону IQ. Передній ряд сидінь і багажник. Фото взято з сайту auto.mail.ru
Вигляд салону IQ. Передній ряд сидінь і багажник. Фото взято з сайту auto.mail.ru

На перший погляд в салоні все цілком терпимо. Цікавий дизайн, фактурний пластик, що нагадує кору дерева, але варто сісти в машинку, як один за одним вилазять недоліки. Двері зсередини закривають незручно, звичайно, ручка-пелюстка - це красиво, але вона змушує вивертати руку, немає регулювання рульової колонки по вильоту, що складе значні труднощі водіям з більшим зростом, також відсутній бардачок. Замість нього до передньої панелі кнопками прикріплений незручний тканинний планшет. Недоліком також можна назвати і елемент управління музикою. В IQ він представлений багатофункціональним джойстиком, що розташований на лівій спиці керма. Покласти всю функціональність на нього – не дуже доцільно. По-перше, водієві самому незручно - джойстик перевантажений! А по-друге, керувати режимами аудіосистеми не може навіть передній пасажир.

Вигляд салону IQ. Фото взято з сайту auto.mail.ru
Вигляд салону IQ. Фото взято з сайту auto.mail.ru

Зате в плані безпеки японці не вдарили обличчям у бруд. IQ отримав пакет безпеки, в який входить жорстка стабілізуюча поперечка, ремені безпеки, а також комплект подушок (фронтальні і бічні, бокові шторки, подушка для захисту колін водія). До речі, вперше, на IQ знайшли застосування подушки, що захищають голови задніх пасажирів - вони доступні вже в базовій комплектації. Все це дозволило отримати IQ п'ятизірковий рейтинг безпеки за методикою випробувань EURO Ncap.

Покупці в Європі можуть обирати з трьох моторів. Два з них бензинові, один дизельний.

Джерело auto.mail.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.