В Австралії створили зелене вино Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.12.2009 12:16 · Розділ: Цікаві факти

Австралійські винороби створили новий фірмовий бренд - зелене вино. Продукт вже доданий до національного сертифікаційного списку Австралії і зараз місцеві винороби намагаються сертифікувати зелені вина на міжнародній арені. При цьому свою назву зелене вино отримало зовсім не через колір напою, а через технологію його виробництва.

Як розповіли у Федерації виноробів Австралії, виробником зеленого вина може стати тільки компанія, виробничий цикл якої відповідає найсуворішим екологічним нормам. Головна вимога - це складання щорічного вуглецевого балансу, а також проходження щорічного незалежного екологічного аудиту виробництва.

Cвою назву зелене вино отримало зовсім не через колір напою, а через технологію його виробництва. Фото взято з сайту realsimple.com
Cвою назву зелене вино отримало зовсім не через колір напою, а через технологію його виробництва. Фото взято з сайту realsimple.com

За словами голови Асоціації виноробів Австралії, Стівена Страчена, зелене вино - це з одного боку турбота компаній про навколишнє середовище, а з іншого - гарантія того, що покупець, купуючи зелене вино, отримує високоякісний продукт, вироблений за сучасними екологічними технологіями з чистої сировини.

Експерти винного ринку вважають, що подібні вина будуть на 40-50% дорожчі звичайних вин, але на думку більшості, сучасні споживачі вин в більшості своїй люди не бідні і погодяться заплатити «премію виробнику» за гарантовано чистий продукт.

Зараз місцеві виробники вина визначаються з нормами, які повинні бути закладені в «вуглецевий калькулятор», на підставі даних якого буде розраховуватися ступінь екологічності шляхетного напою. Відомо, що в калькуляторі будуть закладені не тільки промислові норми, а й такі показники, як норми на використання хімічних добрив, граничні обсяги генних модифікацій сировини, особливості грунту та догляду за нею, а також біологічне різноманіття в районі зростання винограду.

Джерело kp.ua


Інші новини розділу