До Землі наближається комета Лулінь з антихвостом Автор: Lussilda · Опубліковано: 25.02.2009 02:13 · Розділ: Цікаві факти

В ніч з 24 на 25 лютого поблизу Землі пролетить унікальна комета Лулінь (C/2007 N3). Небесне тіло з антихвостом і роздвоєним звичайним хвостом знаходитиметься на мінімальній відстані від нашої планети, і за межами міст її можна буде побачити неозброєним оком. Цю комету людство в друге навряд чи побачить, адже вона з'являється всього один раз на мільйон років.Комета Лулінь, крім роздвоєного основного хвоста, виділяється антихвостом - досить рідкісним феноменом, що не спостерігався у яскравих комет протягом останніх десятиліть.

Згідно з науковими уявленнями, хвіст утворений згустком пилових частинок, що поширюються навколо орбіти комети, і помітний для земних спостерігачів внаслідок унікального розташування нашої планети в площині її орбіти.

Антихвіст і два основні хвости космічного об’єкта добре помітні на знімку, зробленому астрономом-любителем Крісом Бреннаном 24 січня 2009 року на о. Барбадос за допомогою 180-мм телескопа.

Однак, як пояснив старший науковий співробітник Астрономічного інституту імені Штерньерга МГУ Володимир Сурдін, подвійний хвіст - це лише ілюзія.

«Два хвости – це умовність. Насправді, на фотознімках видно лише, що її хвіст витягнутий в двох напрямках. В реальності, це один і той самий хвіст, тільки він так завернувся, що ми бачимо його одночасно з двох боків», - пояснив він.

Комета була відкрита у липні 2007 року двома астрономами Цюань Чжі Є і Чі Шен Лінь та отримала назву на честь тайванської обсерваторії Лулінь, де працював один з них.

Ближче всього до Землі – на відстані близько 0,41 астрономічні одиниці (близько 60 мільйонів км) – комета підійде саме в ніч на 24 лютого, і, згідно розрахунку, її буде видно на небі у вигляді зірки п’ятої величини.

Раніше астрономи Гарвард-Смітсоніанського астрофізичного товариства передбачали, що блиск комети досягне 6 зоряної величини, тобто близько від порогу видимості неозброєним оком. Проте комета перевершила їх очікування: до цього часу вона досягла 5 зоряної величини і продовжує рости.

В даний час Лулінь знаходиться в сузір‘ї Терези і зміщується у бік Діви.

Джерела: Університет «КРОК», Правда Одна


Інші новини розділу