Фісташки здатні захистити від раку легенів Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.12.2009 15:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Щоденне вживання фісташок може знизити ризик розвитку раку легенів і інших видів злоякісних пухлин. Фісташкові горіхи є відмінним джерелом гамма-токоферолу - різновиду вітаміну Е, антиоксиданту, що захищає клітини від ушкодження шляхом сповільнення окислення ліпідів (жирів) і формування вільних радикалів. А оскільки вітамін Е відомий своїми антираковими властивостями, споживання гамма-токоферолу може захистити людину від раку легенів.

Співробітники Онкологічного центру Андерсона при Техаському університеті провели експеримент на 36 добровольцях. 18 чоловік споживали по 68 грамів фісташок (117 горіхів) в день протягом чотирьох тижнів, а контрольна група такої ж чисельності не включала фісташки у свою дієту. По закінченні експерименту з'ясувалося, що у «фісташкової» групи значно підвищився рівень гамма-токоферолу в крові.

Фісташкові плоди. Фото взято з сайту freshplaza.com
Фісташкові плоди. Фото взято з сайту freshplaza.com

Багаті гамма-токоферолом й інші горіхи, включаючи арахіс, горіхи пекан, волоські горіхи, а також соєва та кукурудзяна олія.

Фісташкові горіхи людство використовує в їжу більше 2,5 тисячі років. Обробляють фісташки в Греції, Сирії, Ірані, Іспанії, Італії, США, Туреччині та інших країнах. Урожай фісташок збирають в липні-серпні. Горіхи спочатку просушують на сонці, після чого їх можна зберігати протягом року. А ще фісташки можна вимочувати у сольовому розчині і смажити. Фісташки мають високу поживну цінність - містять більше 50 відсотків жиру, а також білки і вуглеводи. Крім того, цим горіхам властиві тонізуючі властивості, а ще їх рекомендують вживати при хронічній втомі. Варто зазначити і те, що на Сході фісташкове дерево називають «деревом життя».

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.