Виявлено новий тип величезного віруса Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.12.2009 16:47 · Розділ: Наука

Французьким вченим вдалося виділити новий величезний вірус, виявлений в амебах. Геном так званого марсельвіруса (Marseillevirus) має складний набір генів, який сильно відрізняється від ДНК інших вірусних форм, включаючи генетичний матеріал рослинного і тваринного походження, а також бактерій та інших вірусів, зокрема мімівіруса.

Загальне зображення мімівіруса. Фото взято з сайту en.wikipedia.org
Загальне зображення мімівіруса. Фото взято з сайту en.wikipedia.org

Ця обставина дозволила співробітникам кафедри інфекційних та тропічних захворювань Другого Університету Екса і Марселя, яку очолює Дідьє Рауль (Didier Raoult), припустити, що між вірусами та іншими мікроорганізмами, які живуть у амебах, відбувається активний генетичний обмін. Амеби тим самим виступають в ролі колиски нових вірусів і бактерій. «Існує механізм постійного створення нових вірусів у амебах, що провокує перетворення величезних вірусів у патогени в міру їх спеціалізації», - підкреслює Дідьє Рауль.

Вчений відзначає також, що цей механізм суперечить теорії Чарльза Дарвіна про походження життя з єдиного джерела. «Стосовно вірусів вона не має сенсу», - говорить дослідник. До речі, саме його група здійснила вражаюче відкриття, що віруси мають здатність заражати один одного.

Перший величезний вірус був виявлений випадково в 1993 році. З того часу він попадався на очі вченим надзвичайно рідко, хоча на відміну від «класичних» вірусів його можна розгледіти в звичайний оптичний мікроскоп.

Геном марсельвіруса має 368 тисяч пар основ. Його діаметр складає 250 нанометрів. Це п'ятий за величиною з відомих науці величезних вірусів.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.