Грузинська опозиція вимагає відставки М.Саакашвілі Автор: Lussilda · Опубліковано: 25.02.2009 01:06 · Розділ: Події у світі

Провідні опозиційні партії Грузії на чолі з колишнім спікером парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе висунули президентові Михайлу Саакашвілі ультиматум - до 9 квітня 2009р. подати у відставку. Якщо ні - опозиція загрожує частими акціями протесту. За словами екс-голови парламенту і лідера партії "Демократичний рух - Єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе, в ході міжпартійних консультацій було вирішено - М.Саакашвілі в найближчий час повинен піти у відставку. Після цього будуть призначені позачергові президентські вибори.

"А якщо ні, то ми будемо вважати, що всі ресурси вичерпані, і для порятунку країни залишиться лише один шлях - початок акцій протесту. Вони будуть тривати доти, поки президент не покине свій пост", - сказала вона.

На думку екс-спікера «головною метою відповідних дій є порятунок країни, щоб уникнути важких внутрішніх і зовнішніх загроз».

У той же час вона зазначила, що "члени руху і його прихильники не прийматимуть участі ні в одному ініційованому Михайлом Саакашвілі процесі, у тому числі ні в парламентських виборах, ні в референдумі".

Лідер Консервативної партії Звіад Дзідзігурі також закликає населення країни взяти участь в акціях, які організовує опозиції. До противників Саакашвілі долучилися Партія народу й партія "Картули даси".

Напередодні керівник партії "Шлях Грузії", екс-міністр іноземних справ Саломе Зурабішвілі призвала всі опозиційні політичні сили з 9 квітня розпочати акції, направлені на усунення від влади глави Грузії.

Також за відставку нині діючого президента виступає "Альянс для Грузії", що був створений на базі Республіканської партії, партії "Нові праві" і колишнього повноважного представника Грузії в ООН Іраклія Аласанії. Напередодні альянс зажадав від президента покинути пост глави держави і протягом десяти днів після того призначити референдум з питання позачергових президентських виборів.

Зазначимо, що відставки Саакашвілі і проведення дострокових президентських і парламентських виборів велика частина грузинських опозиційних партій вимагає вже давно.

Нагадаємо, що попередні позачергові вибори президента Грузії відбулися 5 січня 2008 року. На них знову переміг Саакашвілі.

Президент стверджує, що нових позачергових виборів в країні не буде.

Джерела: РБК, NEWSru.ua


Інші новини розділу