Фізики вивели "формулу письменника" Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.12.2009 08:55 · Розділ: Наука

Шведські фізики вивели "формулу письменника" - статистичі критерії, які дозволяють відрізняти авторів один від одного.

Фахівці перевіряли як в творах двох британських письменників - Томаса Харді і Девіда Герберта Лоуренса, та одного американського - Германа Мелвілла, реалізується закон Ціпфа. Лінгвіст, Джордж Ціпф вважав, що частота вживання будь-якого слова в тексті обернено пропорційна його місцю в переліку слів даного тексту, відсортованих по частоті. Наприклад, друге по частоті вживання слово буде зустрічатися в тексті вдвічі рідше ніж перше.

В результаті дослідження вчені встановили, що цей закон не настільки універсальний: частота вживання нових слів по мірі зростання об'єму тексту в різних авторів змінюється по-різному, крім того, ця закономірність не залежить від форм та жанрів тексту, а тільки від автора і може виконувати роль своєрідних відбитків пальців.

Частота вживання нових слів допоможе встановити авторство. Фото взято з сайту shockmd.com
Частота вживання нових слів допоможе встановити авторство. Фото взято з сайту shockmd.com

Фахівці вважають, що їхня робота допоможе, наприклад, у пошуках втрачених творів письменників та вирішенні спірних питань про авторське право. Загалом, статистичні методи визначення авторства відомі лінгвістам давно, а шведські дослідники запропонували ще один, досить простий спосіб.

Зовсім недавно лінгвістичний аналіз дозволив вченим змінити усталені історичні уявлення. Американська дослідниця, яка вивчала листи, написані Христофором Колумбом, прийшла до висновку, що його батьківщиною була Іспанія, а не Італія, як вважали багато дослідників.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.