В Австралії запрацював суперкомп'ютер на графічних процесорах Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.12.2009 13:52 · Розділ: Техніка

Державна організація наукових і промислових розробок Австралії (CSIRO) почала експлуатацію потужного суперкомп'ютера, побудованого на основі графічних процесорів.

У конструкції обчислювального комплексу використані 64 blade-системи nVidia Tesla S1070 з чотирма картами Tesla C1060 кожна. Пристрої Tesla S1070 оснащені 16 Гб пам'яті, мають 960 потокових процесорів і володіють продуктивністю до 4 терафлопс (трильйонів операцій з плаваючою комою в секунду).

Обчислювальна система nVidia Tesla S1070. Фото взято з сайту tgdaily.com
Обчислювальна система nVidia Tesla S1070. Фото взято з сайту tgdaily.com

Крім того, до складу суперкомп'ютера входять 128 двопроцесорних вузлів на базі 4-ядерних серверних чіпів Intel Xeon E5462 і підсистема зберігання даних Hitachi ємністю 80 Тб.

У піковому режимі система забезпечує продуктивність до 256 терафлопс. З такими показниками швидкодії комплекс міг би претендувати на 18-е місце в списку 500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу.

Новий суперкомп'ютер буде застосовуватися для візуалізації складних медичних даних, при проведенні аналізу генома і в інших наукових проектах.

Джерело tgdaily.com


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.