Дослідники розробили нову модель Всесвіту Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.12.2009 15:49 · Розділ: Цікаві факти

Фізики запропонували нову модель Всесвіту, в рамках якої квантове майбутнє призводить до свого роду "кристалізації" класичного минулого через сьогодення.

За аналогією із загальною теорією відносності (ЗТВ), в рамках нового дослідження вчені розглядали всесвіт як чотиривимірний "шматок" простору-часу з фіксованими межами. При цьому наявність канонічного просторового перетину, що представляє дійсність, не передбачається, а отже в моделі відсутнє поняття "визначеного моменту часу".

В моделі відсутнє поняттявизначеного
В моделі відсутнє поняттявизначеного

Визначати поняття часу вчені пропонують в такий спосіб. Нехай у визначеному "шматку" всесвіту діють деякі закони. Поки цей шматок відноситься до майбутнього, його природа виключно квантова. Автори підкреслюють, що майбутнє природним чином володіє "дивними" квантовими характеристиками. Наприклад, в майбутньому з різним ступенем вірогідності можуть бути присутні одночасно кілька можливих подій.

У свою чергу, минуле підпорядковується класичними законами фізики, тобто всі фізичні величини однозначно визначені. Звідси вчені пропонують розглядати часовий проміжок як еволюцію законів у чотиривимірному "шматку" простору-часу. Дійсність в цьому випадку - це момент переходу від квантових законів до класичних.

В даний час дослідники поки не змогли застосувати свою ідею на практиці, тобто провести будь-яку перевірку своїх припущень, що можна сказати і про більшість інших сучасних теорій.

Джерело mhealth.ru


Інші новини розділу