Google Goggles і What's Nearby допоможуть шукати за допомогою картинок Автор: Andriy · Опубліковано: 11.12.2009 10:19 · Розділ: Нові технології

Компанія Google представила новий сервіс Goggles для платформи Android (починаючи з версії 1.6), який дозволяє здійснювати пошук з використанням картинок, а не слів або фраз. Google Goggles працює таким чином: потрібно зробити знімок за допомогою вбудованої камери смартфона і, в тому випадку, якщо він буде розпізнаний, сервіс видасть результати пошуку.

Принцип роботи Google Goggles. Фото взято з сайту news.ferra.ru
Принцип роботи Google Goggles. Фото взято з сайту news.ferra.ru

Здійснювати розпізнавання об'єктів можна також і без їх фотографування. При наявності GPS в телефоні достатньо навести телефонну камеру на об'єкт, якщо Goggles розпізнає його, назва об'єкта висвітиться на дисплеї. При необхідності можна викликати більш докладні дані.

На даний момент Google Goggles працює з визначними пам'ятками (можна сфотографувати, наприклад, Ейфелеву вежу і отримати інформацію про неї, скажімо, з Вікіпедії), книгами (необхідно сфотографувати обкладинку), контактною інформацією, творами мистецтва (наприклад, картинами), марками вин і логотипами. Крім того, можна сфотографувати якусь місцевість і отримати інформацію про неї, якщо, звичайно Goggles щось про неї відомо. На даний момент Google доопрацьовує сервіс, щоб розширити кількість об'єктів, які можуть бути розпізнані. У перспективі, інформація буде надаватися практично для будь-якого зображення. Програму Google Goggles вже можна завантажити в Android Market. Компанія нічого не повідомила про те, чи готуються його версії для інших операційних систем.

Принцип роботи Whats Nearby. Фото взято з сайту news.ferra.ru
Принцип роботи Whats Nearby. Фото взято з сайту news.ferra.ru

Ще однією новою можливістю, представленою Google, є What's Nearby. Вона входить в новітню версію Google Maps для платформи Android, також починаючи з версії 1.6. Оновлений Google Maps вже є в Android Market. Ця функція дозволяє отримати список найцікавіших місць поруч з якою-небудь точкою на карті. Це можуть бути ресторани, магазини та інші достойні уваги об'єкти. Для того, щоб отримати цей список, достатньо якийсь час утримувати натисненою точку на карті. І, нарешті, Google запустила голосовий пошук японською мовою, тоді як раніше він був доступний тільки англійською і китайською.

Джерела: news.ferra.ru, technoportal.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.