Бактерії здатні приймати рішення Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.12.2009 10:56 · Розділ: Медицина

Деякі види мікроорганізмів здатні обмінюватися інформацією, щоб скорегувати свою поведінку в небезпечних ситуаціях. Вчені з університетів Каліфорнії (University of California), що в США і Тель-Авіва (Tel Aviv University), що в Ізраїлі, а також дослідницького центру в Сан-Дієго (San Diego's Center for Theoretical Biological Physics) прийшли до висновку, що деякі види бактерій здатні приймати "колективні" рішення, об'єднуючись в процесі створення стратегії виживання в умовах стресу.

Об'єктом масштабного дослідження стали мікроорганізми Bacillus subtilis, відомі також під назвою "сінна паличка", які широко використовуються при виробництві амінокислот, поліпептидних антибіотиків та деяких полісахаридів.

Бактерії Bacillus subtilis. Фото взято з сайту upload.wikimedia.org
Бактерії Bacillus subtilis. Фото взято з сайту upload.wikimedia.org

На думку експертів, поведінка бактерій в умовах стресу схожа з поведінкою людини, яка починає шукати вихід, опинившись у складній політичній або економічній ситуації. У стані найменшого стресу Bacillus subtilis передають один одному повідомлення за допомогою генів та протеїнів, а потім використовують отримані дані для того, щоб скоригувати свою подальшу поведінку. Вчені вважають, що такий процес прийняття рішень багато в чому нагадує людські реакції, коли люди обмінюються досвідом з метою визначення найбільш оптимальних дій у конкретній ситуації.

"Людству є чому повчиться у бактерій, - розповів один з дослідників, професор Ешель Бен Якоб (Eshel Ben Jacob). - Адже люди часто приймають рішення в останній момент, у той час як бактерії починають "моделювати" ситуацію задовго до її загострення".

Джерело mhealth.ru


Інші новини розділу