Виноград може відновити пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.12.2009 09:55 · Розділ: Краса і здоров'я

Група вчених з університету Цінціннаті (University of Cincinnati) під керівництвом Роберта Крікоряна (Robert Krikorian), США, з'ясувала, що сік з червоного винограду може зменшити або навіть зовсім зупинити втрату пам'яті.

У процесі дослідження в учасників, які пили виноградний сік протягом 12 тижнів, тести на інтелект показали значні покращення. Експерти вважають, що причиною тому стали антиоксиданти, які містяться в шкірці та соці винограду. В експерименті були задіяні 12 чоловік з втратою спогадів про раннє дитинство. Їх розділили на дві групи, одна з яких пила 100% виноградний сік, а друга отримувала плацебо.

Виноград - прекрасний дар природи. Фото взято з сайту forum.myjane.ru
Виноград - прекрасний дар природи. Фото взято з сайту forum.myjane.ru

Протягом 3 місяців у обох груп проводилися тести на інтелект. Їм пропонувалося вивчити перелік і запам'ятати предмети, розташовані в певному порядку. Дослідження показало, що ті, хто пив виноградний сік, покращували свої показники в ході експерименту.

А дослідження, проведене професором Тімоті Солтхаузом (Timothy Salthouse) з університету Вірджинії (University of Virginia), США, показало, що терапію, спрямовану на запобігання або уповільнення пов'язаних зі старінням явищ, слід розпочинати не тоді, коли люди вже наближаються до пенсійного віку, а набагато раніше.

Перша вікова межа, за якою результати тестів стають відчутно нижчі - 27 років. У цьому віці люди гірше справляються із завданнями на логіку, швидкість мислення та просторову уяву. Погіршення пам'яті починає позначатися в середньому до 37 років. Згідно з іншим дослідженням, результати тестів починають погіршуватися до 42 років. Тим не менше, здібності, які базуються на накопичених знаннях, такі як обсяг словникового запасу і загальна ерудиція, зростають аж до 60 років.

Стакан виноградного соку здатний зарядити енергією на цілий день. Фото взято з сайту wday.ru
Стакан виноградного соку здатний зарядити енергією на цілий день. Фото взято з сайту wday.ru

Виноград в іншій своїй іпостасі також позитивно впливає на пам'ять. Вчені з університету Глазго (University of Glasgow) встановили, що маленька склянка вина (125 грамів), при щоденному вживанні, може допомогти жінкам запобігти розвитку старечого слабоумства. Такий висновок був зроблений на основі дослідження 5800 учасників у віці від 70 до 82 років. Всі добровольці пройшли тести на запам'ятовування та мовні тести. У чоловіків результати були схожими, а найкращі показники продемонстрували жінки, що випивали від 1 до 7 склянок вина в тиждень.

За словами фахівців, вживання невеликої кількості вина може відстрочити погіршення когнітивних здібностей і відкласти наступ слабоумства. Вино покращує пам'ять і підвищує швидкість мислення у людей похилого віку, кажуть дослідники.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.