Інноваційний термометр допоможе фізикам, які працюють з надвисокими температурами Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 17:41 · Розділ: Нові технології

Коли фізики прагнуть охолодити атоми до ще більш низьких температур, вони стикаються з непростим завданням з розробки нових, більш надійних способів виміру цих екстремальних значень. Однак команда фізиків розробила термометр, який потенційно може вимірювати температуру в десятки трильйонів градусів нижче абсолютного нуля.

В даний час фізики можуть охолоджувати атоми до декількох мільярдів градусів, але навіть це занадто багато для досліджень. Наприклад, Річард Фейнман мріє використати ультрахолодні атоми для моделювання складної квантово-механічної поведінки електронів в окремих матеріалах. Це вимагало б охолодження атомів до температури щонайменше у сто разів нижчої за можливу сьогодні. На жаль, термометри, які можуть вимірювати температуру в кілька мільярдів градусів, базуються на фізичних законах, які не застосовується при таких низьких температурах.

Принцип роботи нового термометра. Фото взято з сайту infuture.ru
Принцип роботи нового термометра. Фото взято з сайту infuture.ru

Тепер же, команда MIT з Гарвардського центру досліджень ультрахолодних атомів розробила термометр, який може працювати в цьому безпрецедентно холодному режимі. Хитрість полягає в розміщенні системи під вплив магнітного поля, та вимірюванні, опісля, середньої намагніченості атомів. Визначаючи невелику групу легко вимірюваних властивостей, фізики змогли визначити температуру системи на основі її намагніченості.

Хоча вони продемонстрували метод на атомах, охолоджених до одного мільярда градусів, дослідники також довели, що він може працювати з атомами в сотню разів холоднішими, таким чином даючи чудову ідею фізикам, які займаються ультрахолодними атомами.

Джерело infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.