Метеорити не беруть участі у відновленні марсіанських запасів метану Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 13:47 · Розділ: Наука

Фахівці з Імперського коледжу науки, техніки та медицини (Великобританія) експериментально довели, що кількість метану, що виділяється за один рік при падінні на Марс метеоритів, становить незначну частину об'єму , необхідного для підтримки концентрації цієї речовини.

В атмосфері Червоної планети метан швидко знищується в ході хімічної реакції, що проходить під дією сонячного випромінювання; однак, постійна концентрація газу не знижується, що переконало вчених в існуванні механізму поповнення його запасів.

Метеорит на поверхні Марса, виявлений апаратом «Опортьюніті». Фото взято з сайту compulenta.ru
Метеорит на поверхні Марса, виявлений апаратом «Опортьюніті». Фото взято з сайту compulenta.ru

Деякі дослідники вважали, що метан може утворюватися при нагріванні вуглецевих метеоритів в ті моменти, коли вони входять в атмосферу планети. Вчені вирішили перевірити цю гіпотезу експериментально: вони довели температуру кількох фрагментів метеоритів до 1 000˚C і оцінили об'єми газів, що виділяються за методикою інфрачервоної спектроскопії на основі перетворення Фур'є.

Об'єднавши отримані дані з розрахунками частоти падіння метеоритів, вчені обчислили, що маса метану, який утворюється за рік складає всього близько 10 кг, тоді як для підтримки рівня газу потрібно 100-300 тон.

Раніше була спростована інша гіпотеза, яка пов'язувала появу метану з вулканічною активністю на Марсі. Залишається, за словами дослідників, всього дві можливості: або метан виділяється при взаємодії вулканічних порід з водою, або в його продукуванні беруть участь мікроорганізми.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.