Під музику Моцарта діти ростуть швидше Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 12:48 · Розділ: Цікаві факти

Група вчених під керівництвом Роніт Любецькі (Ronit Lubetzky) з медичного центру Сураські, що в Тель-Авіві (Tel Aviv Sourasky Medical Center), Ізраїль, з'ясувала, що твори Моцарта можуть допомогти уповільнити метаболізм у недоношених дітей, що, у свою чергу, повинно посприяти набору необхідної ваги.

Більш ранні дослідження присвячувалися впливу музики Моцарта на інтелект - так званий «ефект Моцарта» (Mozart effect), причому прослуховування музики у студентів дійсно призводило до тимчасового поліпшення розумових здібностей, однак це перші свідчення впливу Моцарта на ріст і набирання ваги недоношених немовлят.

Музика сприяє швидкому росту немовлят. Фото взято з сайту s46.radikal.ru
Музика сприяє швидкому росту немовлят. Фото взято з сайту s46.radikal.ru

Дослідження показало, що через 10-30 хвилин прослуховування музики Моцарта метаболізм у немовлят сповільнювався на 13%. Проте поки незрозуміло, чи тут має значення сам композитор, чи діти відреагували б аналогічно на будь-яку музику. Крім того, вчені не заміряли зміни у вазі дітей, оцінивши тільки саму наявність уповільнення метаболізму.

Науковці вже неодноразово писали про те, що прослуховування класичної музики під час вагітності має позитивний вплив на сенсомоторний, мовний, емоційний, соціальний і фізичний розвиток малюка, хоча і не формує його музичний смак.

А британська журналістка Ліз Форган (Liz Forgan), яка нещодавно стала головою Ради у справах мистецтв Англії (Arts Council England), заявила, що дітей необхідно виховувати на «дієті з класичної музики». Виступаючи на врученні нагород Королівського філармонійного товариства (Royal Philharmonic Society), пані Форган закликала заохочувати знайомство дітей з композиторами різних епох, незважаючи на те, що їхні твори можуть здаватися складними для самих вчителів і батьків.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу