У Великобританії розроблені перші у світі біонічні пальці Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 11:53 · Розділ: Медицина

У Великобританії розроблені перші у світі біонічні пальці, які полегшать життя багатьом інвалідам. Пристрій під назвою ProDigits, створений співробітниками компанії Touch Bionics, відтворює функції пальців руки. Протез придатний для людей з будь-якою кількістю відсутніх пальців. За допомогою біонічних пальців можна піднімати предмети, користуватися ручкою, ножицями, телефоном, друкувати на клавіатурі, маніпулювати комп'ютерною мишкою.

ProDigits поверне людей з частково ампутованими кінцівками до повноцінного життя. Фото взято з сайту touchbionics.com
ProDigits поверне людей з частково ампутованими кінцівками до повноцінного життя. Фото взято з сайту touchbionics.com

ProDigits виготовляється індивідуально для кожного пацієнта. Управління протезом здійснюється за допомогою міоелектричних датчиків, які реєструють сигнали м'язів в останніх пальцях або долоні. Пропонується й альтернативний варіант: контролювати пристрій можна натисканням на сенсорну панель, розташовану на вцілілому пальці або тканинах, що оточують кістки п'ястя. Спеціальна функція також дозволяє користувачеві вказувати на об'єкти одним пальцем і робити жести.

Покриття штучної руки виконується за смаком пацієнта: це може бути високотехнологічна прозора, чорна або природного кольору шкіра. Придбати новинку можна за 35-45 тисяч фунтів стерлінгів; в цю суму входить вартість самого пристрою, підгонка його по руці, обтягування протеза шкірою і навчальний курс.

Розробники сподіваються, що ProDigits поверне людей з частково ампутованими кінцівками до повноцінного життя. У Євросоюзі таких інвалідів близько 52 тисяч, а по всьому світу - 1,2 мільйона.

Джерело touchbionics.com


Інші новини розділу