Знайдено найстарішу печатку Стародавнього Єгипту Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 09:56 · Розділ: Цікаві факти

Археологи розкопали скам'янілий відбиток найдавнішої печатки Стародавнього Єгипту. Знайдений штамп являє собою клиновидний символ влади, який належав загадковим кочівникам гіксосам, що правили країною в XVII - XVI століттях до нашої ери, і вказує на їх зв'язок з Давнім Вавилоном.

Фрагмент відбитка стародавньої печатки, виконаної клинописом. Фото взято з сайту waronyou.com
Фрагмент відбитка стародавньої печатки, виконаної клинописом. Фото взято з сайту waronyou.com

Скам'янілі сліди печатки були знайдені в містечку Тель ель-Даба, що розгорнулося на відстані 120 кілометрів на північний схід від Каїра, де археологи проводять розкопки, пов'язані з таємничими гіксосами. У середині XVII століття до нашої ери ці кочівники-семіти прибули з Передньої Азії, на небачених місцевими жителями, конях і майже на століття підкорили Єгипет.

Заступник міністра культури та головний археолог Єгипту, Захі Хавас повідомляє, що на печатці відтиснути ім'я високопоставленого чиновника, що жив в епоху знаменитого древньовавілонского царя Хамурапі (1792-1750 роки до нашої ери).

Крім палацу, археологи встигли виявити багатокімнатний будинок гіксосів, а в ньому - фрагменти скляних виробів, кістки тварин і кілька круглих керамічних посудин. А в минулому році, їм вдалося знайти ще одну клиноподібну печатку гіксосів. Вона була виявлена при розкопках палацу правителя Кайя (1653-1614 роки до нашої ери).

Гіксоси відзначилися не лише своїми кіньми, а так само тим, що так і не змогли повністю підкорити Древній Єгипет. Незважаючи на те, що їх правителі, навіть, почали називати себе фараонами, реальна влада загарбників поширювалася лише на частину Єгипту, яка називалася Нижній Єгипет.

Нижній Єгипет - древнє царство, розташоване в північній частині Стародавнього Єгипту. Він був утворений близько IV тисячоліття до н. е. і зберігав самостійність до об'єднання Стародавнього Єгипту Менесом, засновником першої династії фараонів.

Джерело grafika-m.su


Інші новини розділу