Що шукають в Інтернеті пересічні користувачі Автор: Lussilda · Опубліковано: 23.02.2009 22:36 · Розділ: Нові технології

Один із найпопулярныших серед російськомовних користувачів Інтернету пошуковий сайт «Яндекс» опублікував новий інформаційний бюлетень, у якому розповів, про що люди запитують в Інтернеті. Виявляється, кожного буднього дня в Рунеті з'являється як мінімум 36 тисяч повідомлень різноманітних Інтернет - видань, а на вихідні і святкові дні електронні ЗМІ публікують як мінімум 9 тисяч новин.

Більше половини (56 відсотків) відвідувачів Інтернет- газет і сайтів приходять саме в пошуках останніх новин, і трохи більше чверті мережевих «мешканців» (29 відсотків) читають новини побіжно. Причому, за даними служби "Яндекс.Новини ", росіяни цікавляться новинами набагато більше, ніж українці або білоруси.

Так про що ж запитують "юзери" у Яндекса? За звичай, користувачі з різних регіонів шукають в Інтернеті подібні речі. Але існують і специфічні, так звані "місцеві" запити - наприклад, назви аеропортів або магазинів. Таким от "всенародним попитом" користувалися торік новини про скандал за участю Каті Гордон і Ксенії Собчак, російсько-грузинський конфлікт та олімпіада.

Поза часом і кордонами запити зі словами "в контакті", "порно", "робота" і "секс" - вони зустрічаються найчастіше. 14-15% усіх запитань містять різні помилки й викривлення. При цьому цікаво, що в списку помилок "юзерів" не перший рік лідирує слово "однокласники", написане з однієї буквою "с".

Але інтереси користувачів, як показує статистика, кризою й Собчак не обмежуються. В результаті аналізу даних за останні 11 років з'ясувалося, що на сьогоднішній день користувачі Рунета роблять близько двох мільярдів запитів на місяць. Чого тільки в них не попадається. Наприклад, такі перлини, як "Що краще: пиво чи огірки?". Або "вірш про холодець", "цивільна оборона Чебурашки", "скільки коштує верблюд на ринку " і "скачати відскановані рублі "…

Багато "приколістів" задають пошуковій системі питання типу "Де знаходиться нофелет?" і "Як пройти в бібліотеку?", начебто перевіряючи головний слоган улюбленого пошуковика «Яндекс- знайдемо все».

Зустрічалися запити інформації про такі «тяжкоудобоваримі» речі, як "гіппопотомонстросесквіппедаліофобія" (патологічний страх проголошення довгих слів) і "етилоксіетилпарафенілендіамінсульфат" (хімічна речовина ).

І наостанок хочеться розповісти, що пошуковикам навіть присвячують вірші. Наприклад, цікаві рядки відомого в Рунеті автора: «Я спросил у Яндекса: «Где моя любимая?», Яндекс не ответил мне, качая головой. Я спросил у Рамблера: «Где моя любимая», Рамблер забросал меня ссылками - листвой!»

За матеріалами «Яндекс» та «Комсомольська Правда»


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.