У Мехіко з'явилося таксі "тільки для жінок" Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.12.2009 08:56 · Розділ: Цікаві факти

Перша партія незвичайних для вулиць столиці Мексики таксі з'явилася на центральній площі Сокало, викликавши жвавий інтерес у місцевих жителів, перш за все, жіночої статі. Активісти однієї з місцевих громадських асоціацій, які виступили з ініціативою щодо захисту прав жінок в транспорті, представили партію таксомоторів, призначених виключно для представниць "слабкої статі".

Моделі представлених машин відрізняються від інших 130 тис. таксі, зареєстрованих в Мехіко яскраво-рожевим забарвленням і тим, що водіями їх є виключно жінки. Як заявила Грасіела Коронель, лідер активісток, що просувають введення в столиці виду транспорту "не для чоловіків", ініціатива отримала підтримку міської влади, проте поки що не вирішені деякі формальності, необхідні для початку її реалізації.

Таксі для жінок. Фото взято з сайту facebook.com
Таксі для жінок. Фото взято з сайту facebook.com

Однією з головних проблем вважається саме забарвлення таксі для жінок, яке відрізняється від того, що офіційно встановлене в мексиканській столиці для цього виду транспорту. Проте ініціатори проекту, спрямованого, перш за все, проти сексуальних домагань відносно "слабкої статі" в міському транспорті, переконані, що незабаром це питання вирішиться позитивно. Як зазначила Коронель, пропозицію вивести на лінії так звані "рожеві таксі" столична влада підтримує, залишилося тільки прийняти відповідне рішення у встановленому порядку.

У Мехіко вже підготовлено 100 таксі для жінок, які готові виїхати на лінії в центральних районах міста, як тільки отримають дозвіл мерії. Активісти проекту зараз домагаються також виділення кредитів для того, щоб розширити автопарк.

Ініціатива установи "таксі тільки для жінок" в Мехіко викликає значну підтримку мешканок столиці. Посилаючись на офіційну статистику, вони відзначають, що в міському громадському транспорті часто реєструються сексуальні домагання по відношенню до представниць "слабкої поки" як з боку самих таксистів, так і пасажирів. Нерідко відбуваються і куди більш серйозні злочини особливо з настанням сутінків. Щоб убезпечити жінок від подібних інцидентів, активісти програми з виведення на лінії "рожевих таксі" домагаються від влади величезного мегаполісу офіційного затвердження своєї ініціативи.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу