Створено папір високої провідності Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.12.2009 15:48 · Розділ: Нові технології

Група вчених зі Стенфордського університету (США) розробила чорнило на основі вуглецевих нанотрубок і срібного нанодроту, при нанесенні яких на аркуш паперу, він набуває властивостей провідника.

Раніше дослідники вже експериментували з подібними чорнилом, використовуючи пластик як підкладку. Папір виявилася більш зручним і надійним матеріалом: його волокниста структура забезпечує високу міцність покриття, а сам процес нанесення чорнила стає простішим і дешевшим. Крім того, папір можна згинати, і це ніяк не позначиться на його властивостях.

Процес нанесення чорнила на папір. Фото взято з сайту stanford.edu
Процес нанесення чорнила на папір. Фото взято з сайту stanford.edu

Опір одного шару отриманого паперу склав близько одного ома, а конденсатор, сконструйований з використанням цього матеріалу показав значну питому енергоємність, що сягала 7,5 Вт·год/кг і витримав 40 тисяч циклів заряду. Дослідники також продемонстрували можливість використання провідникового паперу при створенні літій-іонних акумуляторних батарей.

«Мені здається, ця технологія дуже скоро буде комерціалізована, - каже колега винахідників, Пейдун Ян (Peidong Yang) з Каліфорнійського університету в Берклі (США). - У неї широка область застосування, яка не обмежується акумуляторами і конденсаторами; таким способом можна створювати дешеві гнучкі електроди для будь-яких пристроїв».

Джерело stanford.edu


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.