Худі діти дорослішають раніше Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.12.2009 12:52 · Розділ: Цікаві факти

У дітей з низькою вагою при народженні статева зрілість наступає раніше. Німецькі вчені з'ясували, що швидкий набір ваги в перші два роки життя також пов'язаний з раннім статевим дозріванням дитини.

У попередньому дослідженні було встановлено існування подібної залежності для дівчаток. Крім того, в іншому дослідженні було доведено, що раннє настання статевої зрілості у підлітка пов'язане з підвищеним ризиком раку молочної залози у більш дорослому віці. Вчені пояснюють це порушенням гормонального балансу, яке може відігравати роль в розвитку раку.

Тепер вчені вирішили перевірити отримані дані і на хлопчиках. У 215 дітей обох статей, починаючи з народження і до настання повноліття, регулярно проводилися вимірювання ваги і росту. При цьому фіксувався момент стрибкоподібного зростання, що передує настанню статевої зрілості.

За даними дослідження, у підлітків, що мали при народженні вагу від 2,5 до 3 кг, статева зрілість наступала на 7 місяців раніше, ніж у їхніх однолітків. Крім того, якщо дитина в перші два роки життя стрімко набирала вагу, статева зрілість наступала на 4 місяці раніше.

Науковий керівник проекту, доктор Панаджійота Мітроу з Всесвітнього фонду ракових досліджень (WCRF) наголошує: «Отримані дані показують, наскільки важливі для подальшого життя і здоров'я дитини процеси, що мають місце ще під час вагітності». А поки вчені займаються розгадкою механізмів довгострокової залежності низької ваги при народженні та гормональних процесів в дорослому віці, батькам таких дітей слід прищеплювати їм звичку до здорового способу життя, правильного харчування і контролю за своєю вагою.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу