Проведено випробування інвазивного нейрокомп’ютерного інтерфейсу Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.12.2009 11:52 · Розділ: Медицина

Нейробіологи з клініки Майо і Університету Північної Флориди (США) закріпили набір електродів на поверхні кори півкуль головного мозку учасників дослідження і «навчили» комп'ютер розпізнавати букви, на яких люди концентрували увагу.

У дослідженні взяли участь двоє хворих на епілепсію, електрична активність мозку яких контролювалася - у медичних цілях - за технологією електрокортикографії, що передбачає проведення хірургічної операції (краніотомія) і розміщення електродів прямо на поверхні кори мозку. «Методи електрокортикографії і електроенцефалографії сильно відрізняються за якістю наданої інформації, - зауважує провідний дослідник, Джері Ші (Jerry Shih). - Скальп і кістки черепа спотворюють і послаблюють сигнал, діючи подібно атмосфері Землі, яка заважає вести астрономічні спостереження, і стримуючи розробку нейрокомп’ютерних інтерфейсів».

Мозок людини і характерний вигляд електроенцефалограми в момент епілептичного нападу. Фото взято з сайту compulenta.ru
Мозок людини і характерний вигляд електроенцефалограми в момент епілептичного нападу. Фото взято з сайту compulenta.ru

Під час тестування системи передачі учасники дослідження знаходилися на відстані близько 75 см від екрана, на якому демонструвалися 36 алфавітно-цифрових символів. Спеціальна комп'ютерна програма аналізувала електричну активність мозку добровольців і виводила на екран той символ, на якому було сфокусовано увагу пацієнта. «Відкалібрувавши систему, ми отримали практично стовідсоткову ймовірність коректного розпізнавання символу, - розповідає Ші. - Так, аналогічні результати демонструвалися і в експериментах з електроенцефалограмами, але наша методика забезпечує більш високу швидкість обміну інформацією». Як повідомляється, перший учасник навчився передавати один знак за 39 секунд; другий витрачав на передачу всього 23 секунди.

Дослідники поки не можуть сказати, скільки електродів знадобиться імплантувати хворим в тому випадку, якщо нейрокомп’ютерний інтерфейс такого типу буде застосовуватися на практиці.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу