У мавп виявили здатність складати нові слова Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.12.2009 09:56 · Розділ: Природа

Мавпи Cercopithecus campbelli здатні конструювати нові слова, додаючи суфікси до вже існуючих конструкцій. До такого висновку прийшли дослідники, які вивчали мавп, що мешкають в Південній Африці.

Голосовий апарат C. campbelli дозволяє їм видавати лише невелику кількість різних звуків. Відносно високорозвинені соціально, ці мавпи використовують різні сигнали для інформування родичів. Для C. campbelli було відомо чотири сигнали. Один використовується для попередження про наближення орла, інший - леопарда, третій - для менш значних небезпек (наприклад, з його допомогою мавпи попереджають товаришів про падіння гілки з дерева). Щоб показати, що небезпека ще далеко, мавпи комбінують кілька сигналів.

Мавпа Cercopithecus campbelli. Фото взято з сайту dic.academic.ru
Мавпа Cercopithecus campbelli. Фото взято з сайту dic.academic.ru

Вчені вирішили встановити, чи здатні C. campbelli не тільки об'єднувати кілька сигналів, але також створювати нові. Спостереження дослідників показали, що мавпи додають до сигналів суфікс "у". Одне з нових "слів" означає, що хтось потривожив листя, а друге застосовується для позначення практично будь-якого шуму.

До цього часу вченим не були відомі приклади словотворення в інших тварин. Дослідники мають намір продовжити експерименти і показати, що мавпи по-різному реагують на сигнали з суфіксом і без нього, коли чують їх з динаміків. Кілька років тому інший колектив вчених проводив подібні досліди на едипових тамаринах. Тваринам давали послухати безглузді набори складів, до яких додавали "суфікси" і "приставки". Виявилося, що тамарини здатні відрізняти їх наявність або відсутність.

Джерело uralweb.ru


Інші новини розділу