Мікроскопічні "гриби" допоможуть реєструвати наночастинки Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.12.2009 08:55 · Розділ: Наука

Фізики з Вашингтонського університету придумали новий спосіб реєстрації наночастинок, який дозволяє не тільки обчислювати масу, але й розмір цих об'єктів.

В даний час проблема виявлення і вимірювання маси наночастинок є досить актуальною. Одним з найбільш популярних методів реєстрації є наступний. За допомогою лазерного променя дослідники отримують дані про коливання надтонкої пластини. При попаданні на неї наночастинок, відбуваються зміни характеру коливань, аналіз яких дозволяє обчислити масу об'єкта.

Однак, при використанні цього методу виникають дві проблеми. По-перше, характер змін в коливаннях пластини залежить не тільки від маси частинки, але і від її положення на пластині. По-друге, випадкові порушення лазерного променя "псують" сигнал, додаючи до нього велику кількість шуму. В рамках нового дослідження фізикам з Вашингтонського університету вдалося подолати обидві перешкоди.

Замість пластини вчені використовували для реєстрації мікроскопічні тори - порожні "бублики". Отримані при цьому детектори нагадують мікроскопічні гриби.

Торичні детектори. Фото взято з сайту lenta.ru
Торичні детектори. Фото взято з сайту lenta.ru

У результаті дослідження фізикам вдалося встановити, що подібний детектор працює набагато краще попереднього, дія якого базувалася на пластині. Це пов'язано з тим, що хвилі, які викликаються досліджуваними частками, поширюються по тору в двох напрямках. Вони дозволяють відкалібрувати сигнал від детектора таким чином, що стає можливо підрахувати кількість частинок, їхні розміри і масу.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.