У Великобританії знайдено череп древнього тура Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 14:43 · Розділ: Цікаві факти

У графстві Нортумберленд (Великобританія) виявлено величезний череп древнього тура. Знахідка була зроблена екскаваторником, Джоном Рутерфордом під час роботи в кар'єрі. Череп належить дикому бику, прародичу сучасної великої рогатої худоби, що жив на території Великобританії більше семи з половиною тисяч років тому. Зріст тура в холці становив 1,8 м, а маса перевищувала 800 кг. Найбільш близькими родичами цих тварин є ватусі та сіра українська велика рогата худоба.

У Великобританії тури вимерли близько чотирьох тисяч років тому. Радіовуглецевий аналіз показав, що знайдений череп датується 5670-5520 роками до нашої ери. У ті часи північ Британії населяли кочуючі мисливці та збирачі.

Череп тура і роги благородного оленя. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Череп тура і роги благородного оленя. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

В місці, де було викопано череп тура, також знайдено роги благородного оленя, що датуються тієї ж епохою. Череп планується виставити у Великому північному музеї в Ньюкаслі.

В історичний час тур зустрічався майже по всій Європі, а також у Північній Африці, Малій Азії і на Кавказі. В Африці звір був знищений ще в третьому тисячолітті до нашої ери, в Месопотамії - до 600 року до нашої ери. У Центральній Європі тури жили багато довше; їх зникнення тут співпало з інтенсивними лісовими вирубками в IX-XI століттях.

Тур. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Тур. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Вважається, що остання особина тура загинула в 1627 році в польських лісах - нібито через хворобу, яка торкнулася маленької ізольованої і генетично слабкої популяції останніх тварин цього роду.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу