Вчені знайшли простий спосіб продовження життя Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 12:47 · Розділ: Цікаві факти

Швейцарські вчені відкрили речовини, які, можливо, будуть сприяти збільшенню тривалості життя людини. Причому змінювати спосіб життя і відмовлятися від калорійної їжі не буде необхідності.

Зниження калорійності їжі призводить до вироблення сіртуїнів. Внаслідок цього відбувається різке прискорення ферментних процесів, що знижують кількість вільних радикалів. У зв'язку з цим була висловлена гіпотеза, що вони сприяють продовження терміну життя.

Після вивчення 20 тисяч молекул та їх здатності стимулювати ріст сіртуїнів, швейцарські вчені з'ясували, що продовження терміну життя можливе і без тяжкого для людини обмеження кількості споживаних калорій. Так, було виявлено, що молекули ресвератролу збільшують тривалість життя пивних дріжджів і дрозофіли. Ресвератрол зустрічається, перш за все, в таких продуктах як червоний виноград і горіхи.

Resveratrol - поліфенол, який міститься в червоних винах і деяких інших продуктах рослинного та грибного походження. Фото взято з сайту berrytree.ru
Resveratrol - поліфенол, який міститься в червоних винах і деяких інших продуктах рослинного та грибного походження. Фото взято з сайту berrytree.ru

Нещодавно проведені експерименти на мишах показали, що ресвератрол сприяє скороченню негативних наслідків гіперкалорійного харчування. Тривалість життя мишей, яких інтенсивно годували, додаючи до їжі ресвератрол, наближався до терміну життя мишей, які одержували корм нормальної калорійності. Однак, з точки зору дієтологів, ресвератрол на даному етапі не дозволить любителям калорійної їжі уникати шкоди для здоров'я. Наприклад, пляшка червоного вина містить лише приблизно 15 мг ресвератролу, а людині потрібно від 180 мг до 2,25 г його щоденно (тобто, від 12 пляшок вина).

В даний час ведуться роботи зі створення синтетичного ресвератролу. Вже зараз його легко можна замовити через Інтернет, однак препарат ще не досліджено до кінця і медики попереджають про можливі серйозні наслідки його застосування.

Джерело corrupzia.ru


Інші новини розділу