Золоте правило правильного харчування Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 10:51 · Розділ: Краса і здоров'я

"Правильний" час сніданку, обіду і вечері може бути такою ж важливою умовою для оптимального здоров'я, як і сама їжа. Відкриття науковців з Інституту біологічних досліджень ім. Джонаса Салка (США) допомагає пояснити, чому люди з позмінною роботою схильні до розвитку метаболічного синдрому, діабету, ожиріння і мають підвищений рівень холестерину.

Медики довели, що постійна зміна робочого графіка та добового часу роботи по змінах перешкоджає нормальному обміну речовин в організмі. Лабораторні експерименти, що проводилися на мишах, показали, що щоденна зміна часу прийому їжі, а не зміна циркадних ритмів (або часу неспання і сну), як вважалося раніше, впливає на роботу тисячі генів печінки.

У ссавців система циркадних ритмів складається з центральних циркадних годин в мозку і допоміжних осциляторів в більшості периферійних тканин, кажуть науковці. Головний "годинник" в мозку визначає час, коли ми спимо і прокидаємося і, відповідно, коли ми повинні снідати, обідати і вечеряти. Годинники у периферійних органах в значній мірі чутливі до змін у світловому режимі: їхні фази і амплітуди залежать від багатьох факторів, включаючи час споживання їжі. Наші внутрішні природні "годинники" розраховують весь 24-годинний графік доби для роботи та відпочинку організму і адаптують його функції до відповідного часу.

Правильне харчування - це основа жіночої краси. Саме з їжі ми отримуємо такі необхідні організму мінерали й вітаміни. Фото взято з сайту liveinternet.ru
Правильне харчування - це основа жіночої краси. Саме з їжі ми отримуємо такі необхідні організму мінерали й вітаміни. Фото взято з сайту liveinternet.ru

Печінка, зокрема, допомагає організму підтримувати активність генів, що регулюють фізіологічні та метаболічні процеси. Тому стабільна робота "внутрішнього годинника", тобто регулярне дотримання режиму сну та режиму харчування, дуже важлива для здоров'я, оскільки відсутність або постійна зміна таких режимів призводить до дисфункції роботи багатьох органів і розвитку метаболічних розладів, наголошують лікарі.

Дослідження показало, що строгий режим харчування відновлює циркадну транскрипцію більшості метаболічних генів в печінці. За словами фахівців, метаболізм схожий на пісочний годинник, який необхідно перевертати кожні 24 години. Саме тому підтримка однакового графіку прийому їжі три рази на день надзвичайно важлива для підвищення активності метаболічних генів і оптимального розподілу енергії з їжі і спалювання зайвого цукру та жирів.

Вчені радять взяти за еталон "золоте правило" найкращого режиму харчування - нічого не їсти з восьмої вечора до восьмої ранку. При дотриманні цієї умови, організм буде працювати правильно і навіть з'явиться можливість схуднути, незалежно від того, які продукти ви будете їсти вдень, стверджують дослідники.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.