Художниця розробила нові символи для математиків Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 09:56 · Розділ: Цікаві факти

Художниця Таубе Ауербах (Tauba Auerbach) створила в співпраці з американським математиком Байроном Куком дев'ять нових математичних символів. Ці символи в даний час планується включити в TeX - видавничу систему, яку вчені використовують для верстки математичних текстів. На думку Кука, вони дуже сильно полегшать роботу дослідників в теорії алгоритмів.

Символи потрібні Куку для вирішення "задачі зупинки". Ця задача формулюється в такий спосіб. Для конкретної програми необхідно запропонувати алгоритм, який при відомих вхідних даних видасть відповідь на питання: зависне програма чи ні? Ще в 30-х роках минулого століття було доведено, що універсального алгоритму, тобто що застосовується до всіх програм одночасно, не існує.

Нові математичні символи показано червоним. Фото взяте з сайту wired.com
Нові математичні символи показано червоним. Фото взяте з сайту wired.com

Однак даний доказ не заперечує того факту, що для конкретної програми подібний алгоритм створити можна. Саме вирішуючи подібне завдання, Кук зіткнувся з тим, що записи його міркувань у традиційних символах занадто громіздкі. Тому математик вдався до допомоги Ауербах, яка розробила нові символи.

Джерело wired.com


Інші новини розділу