Європейські держави вимагають посилення контролю за фінансовим ринком Автор: Lussilda · Опубліковано: 23.02.2009 15:53 · Розділ: Економіка

Про це йшлося в понеділок, 23 лютого, на міжнародному економічному саміті в Берліні. Глави урядів та міністри фінансів деяких європейських країн зібралися для напрацювання стратегії посилення контролю за світовим фінансовим ринком та вироблення єдиної фінансової політики виходу з економічної кризи, передає Finance.ua.

У столиці Німеччини зустрілися лідери Великобританії, Нідерландів, Іспанії, Італії, Люксембургу, і Чехії. В підсумковій заяві учасників саміту повідомляється, що ситуація на фінансових ринках є дуже небезпечною.

"Сьогодні ми в черговий раз висловлюємо наше переконання, що всі без виключення фінансові ринки, їхні продукти і учасники, повинні бути під відповідним контролем або регулюванням, незалежно від країни", - йдеться в заяві. "Це особливо стосується приватних фондів, включаючи хедж-фонди, які представляють систематичні ризики".

Результатом зустрічі повинно стати вироблення базових європейських економічних принципів для засідання "великої двадцятки" (G-20), яке пройде в квітні цього року в Лондоні.

Учасники саміту закликали до підписання Хартії стабільної економічної діяльності, яка повинна відбуватися під знаком стабілізації фінансових ринків і запобігання кризам.

Головний організатор зустрічі Ангела Меркель, зокрема, призвала європейців об'єднатися та зважати на інтереси сусідів. "Ми переконані, що міжнародну кризу ми зможемо вирішити тільки спільними зусиллями",- сказала канцлер.

Меркель запропонувала створити глобальну систему економічної рівноваги, яка дозволить усунути існуючий дисбаланс і мінімізувати ризики.

Одним з інструментів регулювання фінансового сектору може стати розроблений німцями "Атлас ризиків". Він дозволить виявляти проблемні місця ринку й вживати упереджувальних заходів. В свою чергу це допоможе усунути "білі плями" у контролі над продуктами й операторами фінансової системи.

Також, учасники зустрічі призвали до збільшення фінансування Міжнародного валютного фонду і реформування його принципів кредитування національних економік, а також до посилення функції регулювання світової спільноти.

Довідка: "велика двадцятка" - це неформальне економічне співтовариство, що об'єднує Євросоюз і 19 провідних розвинених країн всього світу, що розвиваються, - Аргентину, Австралію, Бразилію, Канаду, Китай, Францію, Німеччину, Індію, Індонезію, Італію, Японію, Південну Корею, Мексику, Росію, Саудівську Аравію, ЮАР, Туреччину, Великобританію і США. У країнах "двадцятки" живе дві третини населення Землі і виробляється 85% світового валового продукту.

За матеріалами РБК-Україна, Finance.ua


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.