Тайці вводять моду на взуття з газет Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 11:49 · Розділ: Цікаві факти

Шевці на Тайвані освоїли технологію випуску екологічно чистого взуття з газетного паперу, яке вже успішно реалізується не лише на острові, але і користується попитом в США та Західній Європі.

Компанія-виробник продала 4 тис. пар модельного взуття з переробленого паперу, а також на основі власної технології налагодила випуск модних сумок з цієї ж вторсировини. Продукція виявилася дуже затребуваною. Тайванцям, наприклад, здалося цікавим красуватися у взутті повністю покритому газетними ієрогліфами, за читанням яких можна у разі чого згаяти час. Ще більшою популярністю користуються паперові сумки. На них вміщаються цілі смуги газет з кольоровими фото місцевих кінозірок та інших знаменитостей, що зробило цей товар хітом у споживачів, незважаючи на те, що коштують ці еко-виробии недешево - до 260 дол США.

Ось так виглядає взуття з газет. Фото взято з сайту npr.org
Ось так виглядає взуття з газет. Фото взято з сайту npr.org

Якщо для виготовлення однієї паперової сумки потрібно від 1 до 2 днів, то взуття з газет тайванці майструють за 4 години. Технологія виготовлення передбачає повну відмову від хімікатів, лаків і від усіх інших токсичних компонентів. Для укріплення, до паперової взуттєвої колодки пришивається тканинна підкладка з бавовни, а підошва і каблуки виконуються з пластику. До цього додається набір нехитрих зовнішніх аксесуарів і нова пара взуття готова до "прогулянки".

Дизайнер демонструє туфлі виготовлені з газет. Фото взято з сайту npr.org
Дизайнер демонструє туфлі виготовлені з газет. Фото взято з сайту npr.org

Випуск нових зразків місцеві взуттьовики вважають логічним продовженням попереднього екологічно чистого модельного ряду. Кілька років тому вони почали шити взуття з відходів рибного промислу, проголосивши гасло: зручність, мода та охорона навколишнього середовища.

Джерело abcnews.go.com


Інші новини розділу