Списаний телефон-автомат перетворили на бібліотеку Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.12.2009 15:42 · Розділ: Цікаві факти

Друге життя, в якості цілодобової бібліотеки, пощастило отримати одній зі старих телефонних будок Британії. Такий подарунок зробили їй жителі поселення Уестбері-саб-Мендіп (Westbury-sub-Mendip), викупивши раритет у British Telecom за символічну ціну - один фунт (1,65 дол. США).

Знамениті на весь світ яскраво-червоні будки, що втратили своє значення в епоху мобільного зв'язку, зникають стрімкими темпами, чи не по тисячі за рік. Після того як з невеликим проміжком Уестбері-саб-Мендіп втратила спочатку свою щотижневу мобільну бібліотеку, а потім у рамках програми демонтажу і телефон-автомат, що десятиліттями стояв у селі, парафіяльна рада вирішила вбити двох зайців разом і надати 750-кілограмовому "динозавру" нове призначення.

Одна з найменших бібліотек в країні вміщує близько сотні книг, від кулінарих до класики, а також диски з аудіо-та відеозаписами. Відвідувачі просто ставлять прочитану книгу на місце і беруть нову. Обладнана поличками, будка-бібліотека працює цілодобово 365 днів на рік. У темний час доби, спеціально для любителів нічного читання, в ній підтримується освітлення.

Міні-бібліотека може похвалитися широким вибором книг. Фото взято з сайту membrana.ru
Міні-бібліотека може похвалитися широким вибором книг. Фото взято з сайту membrana.ru

У міру того, як зусиллями British Telecom старі будки, що так довго служили вірою і правдою, відходять у минуле, інтерес до їхньої долі все зростає. Компанія вже одержала близько 770 заявок від організацій, колекціонерів і простих громадян, які прагнуть дати притулок "символам старої Британії". 350 будок вже знайшли нове життя в якості елементів мистецьких інсталяцій, душових, сараїв і навіть громадських туалетів.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу