У галактичному скупченні Персея виявлено величезний обсяг металів Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.12.2009 16:38 · Розділ: Наука

Космічний телескоп Suzaku зареєстрував величезну кількість хрому, марганцю та інших важких елементів в центральній частині скупчення Персея.

Атоми металів були виявлені в хмарах газу, що заповнює міжгалактичний простір. «Відшукати хром та марганець в скупченні галактик раніше нікому не вдавалося, - говорить керівник дослідження, Такаюкі Тамура (Takayuki Tamura) з Японського агентства аерокосмічних досліджень. - Так, ці метали вже знаходили в зірках Чумацького Шляху та інших галактиках, але в міжгалактичному просторі - ніколи».

Скупчення Персея розташовується на відстані близько 225 мільйонів світлових років від Землі і містить 190 галактик. Фото взято з сайту nasa.gov
Скупчення Персея розташовується на відстані близько 225 мільйонів світлових років від Землі і містить 190 галактик. Фото взято з сайту nasa.gov

Хмари газу мають надзвичайно високу температуру і випромінюють світло в рентгенівському діапазоні. У поле спостереження телескопа потрапила область розміром 1,4 мільйони світлових років, що становить приблизно 20% від загального діаметра скупчення. При аналізі спектрів була визначена приблизна маса металів, які містяться в цій області: у випадку хрому, її значення наблизилося до тридцяти мільйонів сонячних, а сумарна маса атомів марганцю зупинилася на позначці вісім мільйонів сонячних.

Основними джерелами важких елементів служать наднові зірки. За розрахунками авторів, для отримання вказаного обсягу марганцю та хрому потрібно близько трьох мільярдів вибухів зірок. А процес перенесення речовини з галактик скупчення в міжгалактичний простір повинен тривати кілька мільярдів років.

Варто додати, що в знятих телескопом спектрах також виявлено сліди інших важких елементів: неону, магнію, кремнію, сірки, аргону, кальцію, заліза, нікелю.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.