Астрономи пояснили нахил осі Урана Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.12.2009 12:47 · Розділ: Наука

Вченим вдалося пояснити причину незвичайного нахилу осі Урану, який складає 97 градусів до площини Сонячної системи, без використання теорії зіткнення з невідомим небесним тілом.

Вважається, що після утворення планет Сонячної системи існував період міграції - небесні тіла переміщувалися з місця на місце, поки не зайняли свої сучасні орбіти. При цьому передбачається, що під час цих переміщень планети стикалися з іншими великими тілами, які в той час не рідко зустрічалися в Сонячній системі.

Уран. Фото взято з сайту wikipedia.org
Уран. Фото взято з сайту wikipedia.org

Імовірно подібне зіткнення і "похилило" Уран. При цьому існують факти, що спростовують цю теорію. Наприклад, орбіти супутників Урана і його кільця нахилені до площини Сонячної системи аналогічним чином (зіткнення повинно було торкнутися тільки самої планети).

В рамках нового дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання процесу зміни осі обертання Урана під дією гравітації іншого небесного тіла. Для цього вчені припустили, що у гіганта був супутник, який пізніше був викинутий за межі орбіти планети. Провівши симуляцію планетарної еволюції близько 10 тисяч разів, дослідники отримали результати, які чудово узгоджуються з фактичними даними.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.