Вітамін, без якого не обійтися взимку Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.12.2009 17:32 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені прийшли до висновку, що найважливішим для здоров'я людей, особливо в зимовий період, є вітамін D. Він дозволяє зміцнювати імунну систему, перешкоджає появі серцевих захворювань і розглядається як один з допоміжних засобів у боротьбі з грипом, туберкульозом та СНІДом.

Основним джерелом вітаміну D залишається сонячне світло. У зв'язку з цим практично мільярд людей, що живуть далеко від екватора, в зимовий час стикається з дефіцитом цього вітаміну. Наприклад, у США близько 70% населення мають недостатні рівні даної речовини в організмі. Ця ситуація може виникнути і у жителів інших країн. У зв'язку з цим лікарі закликають поповнювати нестачу вітаміну D. На думку фахівців, посилене споживання молочних продуктів та риби, в яких може міститися дана речовина, рідко виявляється достатнім для підтримки імунітету на високому рівні. Тому вчені запропонували продовжувати дослідження, щоб знайти штучний замінник вітаміну D.

Вітамін D сприяє всмоктуванню організмом кальцію, який необхідний для нормального розвитку і підтримки здоровя зубів і кісток. Фото взято з сайту interestinglife.info
Вітамін D сприяє всмоктуванню організмом кальцію, який необхідний для нормального розвитку і підтримки здоровя зубів і кісток. Фото взято з сайту interestinglife.info

Вітамін D сприяє всмоктуванню організмом кальцію, який необхідний для нормального розвитку і підтримки здоров'я зубів і кісток. Раніше співробітники Університету штату Орегон виділили речовину кателіцідін, яка виробляється під впливом даного вітаміну, і має антимікробну дію. Завдяки цьому вітамін D допомагає при пораненнях, запаленнях і зараженнях вірусами.

Крім того, вчені довели, що він відіграє важливу роль в активації і контролі імунітету і бореться з розсіяним склерозом, псоріазом і ревматоїдним артритом. У разі низьких концентрацій даної корисної речовини в організмі, людина стикається з підвищеним ризиком розвитку раку, туберкульозу, респіраторних захворювань та гіпертонії.

Джерело dni.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.