Intel представляє «одночіповий хмарний комп'ютер» Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.12.2009 14:36 · Розділ: Нові технології

Корпорація Intel продемонструвала експериментальний процесор з 48 обчислювальними ядрами. Розробка, яку в «Інтел» називають «одночіповим хмарним комп'ютером», створювалася за програмою Tera-scale Computing Research, яка ведеться дослідними підрозділами Intel Labs в Бангалорі (Індія), Брауншвейзі (Німеччина) та Хілсборо (Орегон, США).

У експериментальному процесорі реалізовані інноваційні між’ядерні зв'язки, що забезпечують ефективний обмін даними, і новітні технології управління енергоспоживанням, завдяки яким ядра чіпа сумарно витрачають не більше 25 Вт в режимі очікування і 125 Вт при максимальній продуктивності. При цьому кожне з 48 ядер програмується незалежно.

Експериментальний процесор Intel з 48 ядрами. Фото взято з сайту intel.com
Експериментальний процесор Intel з 48 ядрами. Фото взято з сайту intel.com

Процесор повинен допомогти дослідникам «Інтел» вивчити механізми управління та координації роботи великої кількості ядер, що надалі дозволить вивести подібні прилади на масовий ринок. У перспективі, як очікується, чіпи з десятками ядер, що імітують роботу «хмарних» систем, знайдуть застосування в серверах, робочих станціях і навіть ноутбуках.

«Інтел» планує створити більше ста експериментальних чіпів, які будуть доступні для тестування стороннім компаніям і науковими центрами. Процесори дозволять фахівцям розробити якісно нове ПЗ та моделі програмування, які в подальшому знайдуть застосування при створенні програм для багатоядерних чіпів нового покоління.

Джерело intel.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.