Встановлено походження комет які "дряпають Сонце" Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.12.2009 13:40 · Розділ: Наука

Азербайджанський астроном з'ясував природу близькосонячних комет, які також відомі як комети, що "дряпають Сонце". Це комети, які обертаються навколо зірки на надзвичайно близьких відстанях. Деякі з сонячних комет проходять на відстані всього кілька тисяч кілометрів від світила. При цьому, невеликі комети часто випаровуються при прольоті поруч із Сонцем. Більші здатні витримати кілька аналогічних подорожей.

Вважається, що комети, які "дряпають Сонце" походять від величезних "материнських" комет, які розпалися на фрагменти під впливом гравітації зірки. Директор Шамахінської астрофізичної обсерваторії (Азербайджан), Айюб Гулієв запропонував іншу теорію.

На думку вченого, такі комети утворюються з "материнської" при її зіткненні з невідомим раніше метеорним потоком, який проходить на відстані близько 2,2 астрономічних одиниці від Сонця (одна астрономічна одиниця відповідає відстані від Землі до Сонця). Іншими словами, потік знаходиться між Марсом і Юпітером. Там же розташовується так званий головний пояс астероїдів. Одними з найбільш добре вивчених комет, які "дряпають Сонце" є комети Крейца.

Перша комета з цієї родини була виявлена в 1680 році. Вона пройшла на відстані близько 200 тисяч кілометрів від Сонця. Пізніше було виявлено ще кілька комет з подібними орбітами. У 1880 році астроном Генріх Крейц припустив, що всі вони є фрагментами однієї комети, що розкололася. Цілком ймовірно, що цю "материнську" комету ще в 371 році до нашої ери спостерігав Арістотель.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.