Трансжири небезпечні для сердечників Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.12.2009 11:47 · Розділ: Краса і здоров'я

Трансжири можуть мати смертельний вплив на жінок, які страждають захворюваннями серця. Дослідження, проведене в Гарвардській школі охорони здоров'я (США), показало, що жири, які містять транс-ізомери жирних кислот, збільшують ризик раптової смерті від зупинки серця.

Трансжири містяться в основному у готовій випічці і смажених продуктах. Вони не лише збільшують в крові рівень «поганого» холестерину, але і знижують концентрацію ліпопротеїдів високої щільності («хорошого» холестерину), що захищають судини від атеросклеротичних змін. Ліпопротеїди низької щільності вважаються «поганими» через свою малорозчинність і схильність до формування атеросклеротичних бляшок у судинах, що підвищує ризик інфаркту або ішемічного інсульту, а також інших серцево-судинних ускладнень.

Продукти з підвищеним вмістом трансжирів. Фото взято з сайту compulenta.ru
Продукти з підвищеним вмістом трансжирів. Фото взято з сайту compulenta.ru

Спостереження за 87 тисячами американок, що тривало 26 років, не виявило зв'язку між ризиком раптової зупинки серця і вживанням трансжирів. Однак, коли вчені обстежили жінок, що страждають коронарними захворюваннями серця, з'ясувалося, що у них трансжири збільшують ризик передчасного смертельного результату. Учасниці, що отримували 2,5% денної норми калорій з жирів вмирали від зупинки серця в три рази частіше тих, хто отримував з трансжирів менше 1% норми калорій.

В загальному, трансжири утворюються під час часткової гідрогенізації рослинних олій. Трансжири природного походження зустрічаються в невеликих кількостях у м'ясі і молочних продуктах жуйних тварин.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.