Океанологи створили модель перемішування води в океані Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.12.2009 10:46 · Розділ: Наука

Океанологи змоделювати перемішування води в океані, що викликається рухом живих організмів. В даний час вважається, що потужність впливу припливів і вітрів на Світовий океан оцінюється величиною порядку 1012 ват (це значення входить до більшості кліматичних моделей). Однак крім цих чинників важливу роль в перемішуванні води грають мікроскопічні організми: криль та планктон.

Традиційно їхня участь оцінюється тією ж величиною, тобто 1012, що на кілька порядків більше перемішування, що викликається різницею температури верхнього шару води і нижнього. Однак до недавнього часу багато дослідників не визнавали цю оцінку, тому що, на їхню думку, вона була отримана за допомогою дуже "грубих" методів.

В рамках нового дослідження океанологи побудували комп'ютерну модель того, яким чином організми беруть участь у перемішуванні води в океані. Роль самих організмів виконували найпростіші геометричні фігури - наприклад, кулі. У результаті, науковцям вдалося встановити, що при подібному спрощенні конкретні цифри виявляються на кілька порядків меншими традиційних розрахунків.

Правий графік - розподілення розрахункових вузлів сітки, лівий - траєкторія руху пробної частинки. Фото взяте з сайту technologyreview.com
Правий графік - розподілення розрахункових вузлів сітки, лівий - траєкторія руху пробної частинки. Фото взяте з сайту technologyreview.com

При цьому, як виявилося, остаточне значення перебуває в прямій залежності від форми організмів, а отримані результати коливалися на кілька порядків. Звідси вчені зробили висновок, що облік в розрахунках перемішування води організмами є набагато більш складним питанням, ніж вважалося до цього часу.

Зовсім недавно дослідники встановили, що основною причиною перемішування океанічної води є медузи. Відкриття було зроблено після проведеного в лабораторії фізичного моделювання процесу перемішування за допомогою барвника.

Джерело gruz62.msk.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.