Жінки живуть довше за чоловіків не через легше життя Автор: Lesly · Опубліковано: 03.12.2009 08:57 · Розділ: Наука

По тривалості життя жінки завжди, щонайменше на п'ять років, перемагали чоловіків. Але це немає нічого спільного з жіночою витримкою. Сьогодні вчені вважають, що чоловіки, просто-напросто "виготовлені" з іншого матеріалу. За їхніми підрахунками, якщо вилучити чоловічий генетичний матеріал з організму, кожна людина змогла б жити на 1/3 довше.

Причина жіночого довголіття криється в генетичному матеріалі слабкої половини, вважають дослідники.
Причина жіночого довголіття криється в генетичному матеріалі слабкої половини, вважають дослідники.

До подібних висновків прийшли японські дослідники, проводячи досліди на мишах. Вони клонували самок мишей, використовуючи генетичний матеріал від двох материнських організмів, не застосовуючи, при цьому, чоловічий генетичний матеріал. В результаті, було отримано супермишей, які жили значно довше за звичайних.

Так з’явився перший доказ того, що чоловічі статеві клітини можуть мати негативний вплив на тривалість життя ссавців. Крім того, дослідникам досить переконливо вдалося пояснити, чому жінки живуть довше незалежно від їхньої расової чи етнічної приналежності. Також було спростовано аргумент, що фізична робота, високі рівні стресу та більша відповідальність вкорочують тривалість життя сильної половини людства.

Миші створені з генетичного матеріалу від двох самок, жили в середньому на 186 днів довше, ніж тварини, народжені від матері й батька. Середня тривалість життя мишей, що використовувалися в дослідженні становила 600-700 днів, звідси бачимо, що супермиші жили практично на третину довше за нормальних особин.

"Ми вже знали, що жінки зазвичай живуть довше, ніж чоловіки, практично у всіх країнах світу, - сказав керівник дослідження, професор Томохіро Коно з Токійського університету сільського господарства. - Однак, причини цієї відмінності були незрозумілими, зокрема, необхідно було визначити, чи тривалість життя ссавців визначається геномним складом одного з батьків, чи обох".

Миші, що народилися без участі чоловічого генетичного матеріалу мають надзвичайно важливе значення для науки, додав він. А весь процес відбувався приблизно так. Генетичний матеріал, отриманий з яйцеклітин молодих мишей, в лабораторних умовах модифікувався, таки чином, що "поводив себе" як чоловічі статеві клітини.

Потім цей модифікований матеріал вводився в здорові яйцеклітини дорослих мишей, а отримані в результаті зародки виношувалися сурогатними матерями.

Однак, чи змогли б подібні маніпуляції з генетичним матеріалом людини продовжити її тривалість життя? Професор Коно був однозначним. "Це не реально", - сказав він.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.