Виявляється, самотність - "вірусне захворювання" Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.12.2009 15:51 · Розділ: Цікаві факти

Як тільки одна людина відчує себе самотньою, це відчуття поширюється на інших представників тієї ж соціальної групи. Американські дослідники, які спостерігали 5 100 чоловік і їх соціальне оточення протягом десяти років, виявили, що самотність може бути заразною.

Пояснюється це просто: відчувши себе покинутим, індивід переміщається на периферію соціальної мережі, обриваючи зв'язки з близькими і цим самим переносить "вірус" на колишніх друзів. "І тоді наша соціальна "тканина" починається розходитися по краях, немов вільно в'язаний светр", - пояснює автор дослідження, Джон Касіопо, психолог з Чиказького університету.

Самотність заразна. Фото взяте з сайту club.foto.ua
Самотність заразна. Фото взяте з сайту club.foto.ua

Вчені, робота яких фінансувалася Національним інститутом старіння, також з'ясували, що жінки більш схильні "заражатися" самотністю, оскільки вони, відповідно до одного з попередніх досліджень, більше покладаються на емоційну підтримку близьких, ніж чоловіки.

Крім того, подібно групам мавп, людські спільноти зазвичай виключають зі своїх рядів одиноких. Тому, чим більше людина відчуває себе самотньою, тим менше вона довіряє іншим і тим важче їй знову налагодити дружні стосунки. Тим часом, за словами Джона Касіопо, повертаючи людей, що пішли в соціальне усамітнення, суспільство може створити захисний бар'єр, який перешкоджатиме розпаду соціальних зв'язків.

Джерело veslo.org


Інші новини розділу