Очищення організму рятує від інфаркту та інсульту Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.12.2009 12:49 · Розділ: Медицина

Тепер науково доведено, що регулярне проходження курсів очищення організму у спеціалізованих клініках зменшує ризик виникнення інфаркту та інсульту у 40-60-літніх людей у декілька разів. Дослідження, проведені на 575 пацієнтах у підмосковській оздоровчій клініці продемонстрували суттєву нормалізацію таких показників, як артеріальний тиск, показники ліпідного та вуглеводневого обміну та стійке в довгостроковій перспективі позбавлення від зайвої ваги.

Всі зазначені показники є основними факторами ризику для розвитку інфарктів та інсультів. За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) майже у 50% хворих на гіпертонічну хворобу підвищення артеріального тиску обумовлене надмірною масою тіла. У 60% гіпертоніків після нормалізації ваги кров'яний тиск опускається до нормальних рівнів без ліків.

Також підраховано, що 1 кг жирової маси спричиняє формування 300 км додаткових кровоносних капілярів, що призводить до швидкого зношення серця. Встановлено, що в міру зростання маси тіла звужуються артерії серця. Загалом, у дослідженні брали участь 575 хворих з артеріальною гіпертензією, що проходили програму очищення організму. Вік пацієнтів становив від 29 до 49 років. 255 пацієнтів були з нормальною вагою, 320 - з різними ступенями ожиріння.

Систолічний та діастолічний артеріальний тиск в учасників знизився на 10-30 мм рт.ст, а маса тіла в групі пацієнтів, які проходили 9-денний курс очищення організму в середньому зменшилася на 5,3 кг, 12-денний - на 6г кг, 19-денний - на 9,2кг. Крім того, виявлено суттєве зниження рівня холестерину та ліпопротеїдів високої та низької щільності у сироватці крові, а також рівня глюкози.

Проведено дослідження і суб'єктивних відчуттів пацієнтів. Було виявлено зменшення, і навіть зникнення таких скарг, як головний біль (у 63% пацієнтів), важкість в голові (у 59%), шум у вухах (у 55%), запаморочення (у 46%), порушення сну (у 83%). Таким чином, позитивний ефект курсу реабілітації у вигляді зменшення суб'єктивної симптоматики відзначався у 96% пацієнтів.

Аналіз загальної динаміки якості життя проводився за опитувальником SF-36. Після курсу реабілітації поліпшувалася якість життя за наступними параметрами:

* Фізичний біль з 59,9 до 73,4 балів

* Загальна самооцінка стану здоров'я з 63,7 до 72,1 балів,

* Життєва активність з 59,4 до 71,8 балів,

* Фізичне функціонування з 65,3 до 71,3 балів.

Після отриманих даних цього дослідження лікарі наполегливо рекомендують проходити оздоровчі курси хоча б 1 раз на рік усім людям з наступними фактори ризику:

* Малорухливий спосіб життя;

* Незбалансоване харчування;

* Високий рівень стресів;

* Підвищений артеріальний тиск;

* Зайва вага.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу