У китайській провінції Хенань знайдено статуетки Ероса Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.12.2009 14:46 · Розділ: Цікаві факти

Дві античні бронзові статуетки, виявлені археологами в центральній китайській провінції Хенань, виявилися зображеннями Ероса, давньогрецького бога любові, повідомляє "Сіньхуа". Знахідка була зроблена ще в 1980-і роки, проте тільки зараз спеціаліст з Національного музею Китаю, Хо Хунвей встановив їхній зв'язок з міфологічним персонажем.

У 1907 році угорсько-британський археолог Марк Аурель Стейн встановив, що кілька зображень людей з крилами, схожих на ангелів, які були виявлені на настінному розписі в монастирі в Сіньцзяні, є насправді зображеннями Ероса. Хо звернув увагу на схожість між фрагментами розпису (близько 200 року нашої ери) і статуетками (близько 500 року) і встановив, що скульптури були зроблені на основі малюнків.

Статуетка давньогрецького бога любові Ероса (ІІ ст.н.е.). Фото взяте з сайту ambafrance-sg.org
Статуетка давньогрецького бога любові Ероса (ІІ ст.н.е.). Фото взяте з сайту ambafrance-sg.org

Зокрема, фахівець зауважив, що крила у бронзових фігурок підняті на кінчиках, що не характерно для зображень китайських богів. Крім того, кучері у "ангелів" з розпису і скульптур виявилися практично ідентичними.

Висота обох статуеток становить п'ять сантиметрів. З кожного боку у них по отвору; археологи припустили, що бронзових Еросів могли використовувати як кулони. Зараз Хо Хунвей сподівається знайти схожі зображення бога любові, щоб простежити шлях поширення грецької культури в Китаї.

Джерело mk.ru


Інші новини розділу