В Еквадорі виявлено найменшу орхідею в світі Автор: Lesly · Опубліковано: 02.12.2009 08:52 · Розділ: Природа

Американський ботанік, доктор Лоу Джост, виявив найменшу з усіх відомих видів орхідей в одному із заповідників Еквадора. Відкриття було здійснене випадково, коли дослідник оглядав корені зібраних у Східних Андах рослин.

В діаметрі квітка досягає всього 2,1 мм, а її пелюстки прозорі і складаються лише з одного шару клітин. Належить рослина до роду Platystele, що включає 95 видів орхідей, більшість з яких також є мініатюрними.

Квіти найменшої орхідеї в світі сягають всього 2 мм в діаметрі. Фото взяте з сайту scienceblogs.com
Квіти найменшої орхідеї в світі сягають всього 2 мм в діаметрі. Фото взяте з сайту scienceblogs.com

Ця рослина є лише однією з 60 інших орхідей та 10 інших видів рослин, які доктор Джост відкрив за останнє десятиліття. "Іноді звичайне спостереження за квіткою є кращим способом дізнатися до якого виду відноситься рослина і чи відомий цей вид науці, чи ні", - сказав він.

А інший дослідник, Дейв Робертс, спеціаліст із Королівських ботанічних садів Кью (Лондон, Великобританія), розповів, що місцевість, де було виявлено квітку славиться як частина світу, де було виявлено більшість крихітних орхідей.

Загалом протягом минулого століття, завдяки будівництву доріг в Еквадорі, дослідники змогли добратися до найбільш віддалених та незвіданих лісів у світі, в результаті чого було виявлено понад 1000 нових видів орхідей.

Джерело: independent.co.uk


Інші новини розділу