У Китаї побудують заповідник-хмарочос Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.12.2009 09:46 · Розділ: Цікаві факти

Бюро MAD Architects оприлюднило проект хмарочоса, в якому окрім офісів і житлових апартаментів розміститься штучний заповідник.

70-поверховий хмарочос "Міський ліс" планують побудувати в центрі міста Чунцин (провінція Сичуань, Китай)). Всі поверхи будуть мати абстрактну вигнуту форму і розташовані з невеликим зсувом від центральної осі будівлі. Всередині центральної опори хмарочоса, яка буде тримати всю конструкцію, розмістяться механічні системи та ліфти.

Загальний вигляд заповідника-хмарочоса. Фото взято з сайту inhabitat.com
Загальний вигляд заповідника-хмарочоса. Фото взято з сайту inhabitat.com

Стіни заселених поверхів будуть засклені від підлоги до стелі, відкриваючи панораму міста. А всередині будуть розбиті сади і зелені дворики, побудовані басейни і організовані прогулянкові зони. Деякі поверхи будуть являти собою відкритий простір з ландшафтним озелененням - на них не буде офісних і житлових приміщень.

Міський
Міський

Природна тематика в міській архітектурі сьогодні дуже популярна. Наприклад, в Катарі для міністерства муніципальних справ та сільського господарства буде побудований хмарочос у формі кактуса. На думку авторів проекту, ідея цілком логічна, враховуючи, що майже вся територія Катару є пустелею. Верхні поверхи багатоповерхівки займуть офісні приміщення, а в інших частинах розміститься великий ботанічний сад, в якому будуть представлені різні види кактусів.

Джерело inhabitat.com


Інші новини розділу