Деякі види хижаків потребують особливого захисту Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.12.2009 17:38 · Розділ: Природа

Бразильським видрам, східноєвропейським тюленям, моржам, андським ведмедям, великим і малим пандам, фоссі, а також низці інших видів хижаків потрібна особлива охорона. Вчені з Університету Пуерто-Ріко в Сан-Хуані прийшли до висновку, що деякі види хижаків можуть зникнути, якщо їм не забезпечити особливий захист.

Незважаючи на величезну кількість досліджень хижаків, що проводилися раніше, біологи до цього часу не можуть зрозуміти, як еволюціонували ці тварини і які родинні зв'язки сучасних видів. Приміром, до цього дня не виявлено зв'язку між представниками родини котячих. Погано зрозуміла навіть ступінь спорідненості між левом, тигром, леопардом та іншими великими кішками. Те ж саме можна сказати і про родину собачих - наприклад, про єнотових собак, лисиць, африканську і азіатську дику собаку та вовка. Все ще не припиняються суперечки про те, якими є родинні зв'язки ведмедя з цими родинами та іншими видами хижаків.

Очковий ведмідь. Фото взято з сайту wikipedia.org
Очковий ведмідь. Фото взято з сайту wikipedia.org

Намагаючись знайти відповіді хоча б на частину запитань, дослідники з Пуерто-Ріко склали перше еволюційне дерево для всіх хижаків. Для цього їм довелося вивчити і перевірити родинні зв'язки між 222 видами і 17 підвидами з 270 відомих науці видів хижих ссавців, порівнявши послідовності цитохрому b (маленького глобулярного білка). До числа вивчених також увійшли чотири види вимерлих тварин, включаючи шаблезубу кішку і гігантського короткомордого ведмедя.

Результати дослідження підтвердили, що в процесі еволюції хижаки розділилися на дві родини - собачих і котячих. Проте не обійшлося і без несподіваних відкриттів. Так, наприклад, було встановлено, що кінкажу (медовий ведмідь Potos caudivolvulus) не належить до родини єнотових, як вважалося раніше, мала панда є близькою родичкою собак, а південноамериканський ягуар куди ближчий до азіатського і снігового леопарда, ніж інші великі кішки.

Крім того, біологам вдалося ідентифікувати абсолютно індивідуальні види. Це тюлень-чернець, бразильська і морська видра, велика і мала панда, андський ведмідь, ліберійський мангуст, пальмова куниця, мадагаскарська фосса і бінтуронг. З еволюційної точки зору перераховані види надзвичайно відрізняються від інших, тому їм потрібен особливий захист, тільки так можна зберегти популяції та убезпечити їх від вимирання.

Джерело mozg.tomsk.ru


Інші новини розділу