В одеському музеї виявлено картину Тіціана Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.12.2009 16:57 · Розділ: Культура

Співробітники Музею західного і східного мистецтва в Одесі припустили, що картина із колекції музею - "Портрет венеціанського дожа Джіроламо Пріулі", - може належати пензлю Тіціана. На якій підставі був зроблений цей висновок, директор музею, Володимир Островський, точно не повідомив, заявивши, що остаточно про авторство Тіціана можна буде говорити тільки після того, як буде зроблено рентгенівський знімок картини.

Портрет
Портрет

Поки ж музейні фахівці виявили на полотні "типово тіціановскі мазки". Крім того, за словами Островського, на портреті було помічене "третє око" дожа. Це також може говорити про те, що картину написав автор "Венери Урбінської", який часто переробляв композицію картини і змінював ракурси зображених предметів просто на полотні, заявив директор одеського музею.

За словами Островського, фахівці Ермітажу вже провели попередню експертизу для встановлення віку картини по складу фарби і полотна. Якщо авторство Тіціана підтвердиться, то вартість картини може скласти близько 200 мільйонів доларів.

Тіціан Вечелліо народився в 1477 році в Італії (Пьеве-ді-Кадоре в провінції Беллуно). За місцем народження його іноді називають да Кадоре, а ще він відомий як Тіціан Божественний. Митець вважається одним з найвизначніших італійських живописців епохи Відродження. Ім'я Тіціана стоїть в одному ряду з такими геніями як Мікеланджело, Леонардо да Вінчі і Рафаель.

Тіціан Вечелліо. Фото взяте з сайту wikipedia.org
Тіціан Вечелліо. Фото взяте з сайту wikipedia.org

Тіціан писав картини на біблійні і міфологічні сюжети, прославився він і як портретист. Йому робили замовлення королі і папи, кардинали, герцоги і князі. Художнику не було і тридцяти, коли його визнали найкращим живописцем Венеції. Його пензлю належать такі картини як "Соломія з головою Іоанна Хрестителя" (1515 р.), "Вознесіння Богоматері" (1518 р.), "Венера" (1538 р.) та ін.

Художник помер від чуми у Венеції 27 серпня 1576, заразившись від свого хворого сина. Сьогодні шедеври Тіціана зберігаються в найбільших картинних галереях по всьому світу. Загалом близько 300 картин визнано роботами художника.

Вартість картин Тіціана на даний момент обчислюється в мільйонах доларів. Декілька років тому картина "Діана і Актеон" обійшлася національним галереям Лондона і Шотландії в 50 мільйонів фунтів стерлінгів.

Джерело most-odessa.info


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?