Біг і стрибки можуть призвести до остеоартриту Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.12.2009 15:45 · Розділ: Краса і здоров'я

Чоловіки і жінки середнього віку, що зловживають фізичними вправами, ризикують захворіти остеоартритом. Дослідження більше 200 добровольців 45-55 років з нормальною вагою тіла показало, що надмірні фізичні навантаження (наприклад, біг і стрибки) можуть призвести до ушкодження колінних суглобів, хрящів і зв'язок, що, у свою чергу, веде до розвитку остеоартриту.

У цьому відношенні плавання і їзда на велосипеді набагато менш травматичні; більш того, вони захищають хворі хрящі і попереджають виникнення недуги.

Артроз - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток. Фото взяте з сайту compulenta.ru
Артроз - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток. Фото взяте з сайту compulenta.ru

Остеоартрит (остеоартроз) - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток, причиною якого є ураження хрящової тканини поверхонь суглобів. Цією недугою частіше страждають жінки, причому ризик розвитку захворювання збільшується з віком та збільшенням маси тіла. Основними клінічними симптомами остеоартрозу є біль і деформація суглобів, що призводять до функціональної недостатності.

Співробітники Університету Каліфорнії в Сан-Франциско (США) при цьому відзначають, що людям не варто відмовлятися від бігу та стрибків, якщо вони здорові, і їм ці види активності не завдадуть ніякої шкоди. Віддавати перевагу плаванню і їзді на велосипеді слід тим, хто переніс травми суглобів або розриви хрящів і зв'язок.

А з розвитком остеоартриту у людей, що страждають ожирінням, може бути пов'язаний гормон лептин, який регулює енергетичний обмін і масу тіла. Серія експериментів показала, що у мишей з надмірною вагою остеоартрит не розвивається, якщо в їхньому організмі немає лептину. Більш того, суглоби тварин, у яких відсутній лептин, набагато здоровіші, ніж у звичайних гризунів.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.