Грузини спровокували скандал на Євробаченні-2009 Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.02.2009 19:23 · Розділ: Музика

Найближчий конкурс "Євробачення" ще не почався, а перший музичний скандал вже у розпалі. Нагадаємо, що в четвер пізно ввечері Грузія таки визначилася з тим, хто поїде в травні на "Євробачення-2009" у Москву. У фіналі національного конкурсу в Тбілісі перемогла група "Стефане і 3G" з піснею за назвою We Don't Wanna Put Іn.

А скандал, власне, полягає в тому, що грузинський музичний гурт, який складається із трьох дівчат і одного парубка, виступить на конкурсі з твором, в якому гра слів: Put Іn, звучать співзвучно з прізвищем «Путін». Насправді ж, ця фраза дослівно переводиться, як "вставляти, додавати".

В контексті приспіву, де повністю звучить фраза We Don't Wanna Put Іn The Negatіve Move Іt's Kіllіn' the Groove, слова Put Іn можна перекласти, як "проводити час (за якою-небудь справою)". Це загальноприйнятий розмовний вираз.

"Ми не прагнемо вставляти цю руйнуючу дію, це вбиває кайф", - так перекладає текст приспіву РІА "Новини".

Але цю фразу можна перевести й трохи інакше: "Ми не прагнемо проводити час за негативними діями (вчинками), це вбиває кайф".

А якщо адаптувати фразу до розмовного стилю, вийде щось начебто "Ми не прагнемо робити погані вчинки, вони руйнують кайф".

Продюсер переможця "Євробачення-2008" Діми Білана Яна Рудковська надзвичайно обурена співзвучністю слів пісні із прізвищем російського прем’єр-міністра. Вона вимагає дискваліфікації пісні We Don't Wanna Put Іn.

"На мій погляд, це аморально. Я вважаю, що рада "Євробачення" і керівництво Першого каналу не повинні допустити цю пісню до участі, оскільки вона ображає нашу країну. Подібні пісні кидають тінь на весь конкурс. Це неприпустимо… На мій погляд, ця пісня повинна бути дискваліфікована", - сказала продюсер російського співака.

Російські ЗМІ також вважають дану пісню антиросійською. «Послання Європі, яке грузини заклали у свою пісню, звучить приблизно так: «Ми не прагнемо Путіна», - передає Комсомольська Правда.

Насправді, після військового конфлікту у Південній Осетії у серпні 2008-го, Грузія взагалі відмовилася від участі в пісенному конкурсі, оскільки він проходить у Москві.

Але, як нещодавно повідомила продюсер компанії "Євробачення-Грузія" Натія Узнадзе, Рада мовлення Європи "неодноразово просила" Тбілісі змінити своє рішення і висунути свого кандидата на конкурс. В результаті Грузія вирішила все ж таки взяти участь у "Євробаченні-2009". І ось результат – Росія сприймає назву пісні як «Ми не хочемо Путіна»!

На думку Голови журі грузинського конкурсу - продюсера з Великобританії Стівена Бада, ця пісня в Москві викличе фурор, тому що крім того, що пісня несе в собі певні політичні послання, ще й на слух вона дуже цікаво сприймається.

Нагадуємо, що "Євробачення-2009" відбудеться у Москві з 1-го по 16-те травня 2009 року. Півфінали пройдуть 12-го і 14-го травня, а фінал конкурсу - 16-го травня у спортивному комплексі "Олімпійський".

Церемонія відкриття відбудеться 9-го травня о 20:00 за московським часом на Університетській площі. Закриття - 16-го травня о 23:30 за московським часом в Гостинному дворі.


Інші новини розділу