Мозок чоловіків і жінок по-різному реагує на небезпеку Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.12.2009 10:46 · Розділ: Наука

Вчені з Медичного коледжу Ягеллонського університету в Кракові (Польща) за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії довели, що у чоловіків в екстремальних ситуаціях активізуються ділянки головного мозку, які відповідають за спробу уникнути або протистояти небезпеці. У жінок в цей час більш активними виявилися емоційні центри.

Лікарі обстежили 21 чоловіка та 19 жінок. Мозкова діяльність вивчалася в той час, коли добровольці розглядали фотографії: спочатку це були зображення, спрямовані на виклик негативних емоцій, а потім - позитивних.

У ході першої сесії у жінок активізувався лівий таламус - область, яка передає сигнали до центрів болю і задоволення головного мозку. У чоловіків же починав активно працювати так званий лівий острівець, що грає ключову роль у контролі мимовільних функцій (дихання, серцебиття, травлення і т. п.). Саме ця зона приймає рішення - відповісти на подразник, чи просто втекти.

Острівець (позначений цифрою 1) і острівкова доля. Вид збоку. Частина тімяної та лобової часток відсутня. Скронева частка відтягнута донизу. Фото взято з сайту compulenta.ru
Острівець (позначений цифрою 1) і острівкова доля. Вид збоку. Частина тімяної та лобової часток відсутня. Скронева частка відтягнута донизу. Фото взято з сайту compulenta.ru

Під час перегляду позитивних фотографій у жінок активніше працювали області мозку, пов'язані з пам'яттю. У чоловіків посилення активності реєструвалося в районі, що має відношення до візуальної обробки інформації. На думку вчених, це означає, що жінки аналізують позитивні образи в більш широкому соціальному контексті і асоціюють їх з власними спогадами. Наприклад, малюнок усміхненого малюка може нагадати жінці про її дитину в цьому віці. Чоловіки реагують менш емоційно.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.